jaunumi

Jau trešdien no rīta – svinīgais elektromobiļu brauciens

no Rīgas uz Latvijas 1.elektrotransportlīdzekļu salidojumu Jelgavā

 

Trešdienas, 2015.gada 20.maija rītā, jau pēc pulksten 8.00 pie Rīgas Rātsnama sāks pulcēties elektrotransportlīdzekļu īpašnieki ar saviem braucamajiem, lai pulksten 9.00 startētu uz Jelgavu, kur notiks Latvijas 1.elektrotransportlīdzekļu salidojums.

Plānots, ka elektrotransportlīdzekļu braucienā piedalīsies vairāki desmiti spēkratu (piemēram, e-AIXAM city Premium, Melex NCAR, VW e-up!, BMW i3, Renault Fluence ZE, Citroen Berlingo, Mazda RX8, Fiat Fiorino, Tesla S85) no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī CSDD elektroauto.

Paredzēts, ka pirms svinīgā starta un došanās uz Jelgavu (ap pulksten 8.30) pasākuma dalībniekus un interesentus uzrunās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, par elektromobilitātes ieviešanu un attīstību Latvijā atbildīgās organizācijas – CSDD Elektromobilitātes koordinācijas un vadības institūcijas vadītājs Jānis Liepiņš, biedrības „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” valdes priekšsēdētājs Arnis Bergs un Volkswagen centra „Møller Auto Lidosta” direktors Ilgvars Ļubka.

 

Svarīga informācija svinīgā brauciena dalībniekiem:

  • iebraukšana Rīgas Rātslaukumā no 11.novembra krastmalas: 1) Grēcinieku iela – Kungu iela – Kaļķu iela; vai 2) no Kaļķu ielas;
  • elektromobiļu novietošana stāvēšanai: ar auto aizmuguri līdz trotuāram pie Rātsnama, perpendikulāri Rātsnamam;
  • adrese: Rātslaukums 1, Rīga. GPS koordinātas: Lat: 56.94781, Lon: 24.10636.

 

Jelgavā salidojums notiks Pasta salā, no pulksten 11.00-15.00. Dalība pasākumā un tā apmeklēšana – bez maksas. Pasākumā par pieredzi elektrotransporta jomā informēs vairāk kā 30 elektromobiļu, kā arī elektrisko velosipēdu un citu elektrisko transportlīdzekļu lietotāji. Salidojums ir iespēja iepazīsties un apmainīties ar pieredzi par elektrotransporlīdzekļiem, uzzināt par to izmantošanu ikdienā un par priekšrocībām.

Salidojumu organizē biedrība „Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra” un biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”, Eiropas Komisijas programmas „Inteliģenta Enerģija Eiropai” projekta „Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības stratēģijas” („Beyond Energy Action Strategies”/BEAST, Nr.IEE/13/839/S12.675536) ietvaros. Salidojumu atbalsta „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centrs.

Atgādinām, ka Ministru kabinets apstiprinājis dokumentu „Elektromobilitātes rīcības plāns 2014.-2016.gadam”, uzdodot CSDD veikt elektromobilitātes vadības un koordinācijas institūcijas funkcijas jeb būt šī plāna praktiskās daļas ieviesējai Latvijā. Šie valdības uzdevumi sevī ietver virkni lietu, tajā skaitā – dažādu pasākumu organizēšanu un sabiedrības informēšanu par elektromobilitāti un tās priekšrocībām, kā arī uzlādes staciju tīkla izveidošanu uz valsts galvenajiem autoceļiem; uzlādes staciju vienota sistēmnodrošinājuma izveidi, elektromobilitātes jomas pārraudzību un pārvaldību u.c.

Papildu informācija par salidojumu: Arnis Bergs, biedrības „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” valdes priekšsēdētājs, tālrunis: 29268801, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

CSDD diennakts informācijas tālrunis: 67025777

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766