jaunumi

Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra:

noticis Latvijas pirmais elektromobiļu Maratons

 

2015.gada 20.-22.maijā notika Latvijā pirmais elektromobiļu Maratons „Izbaudi Zemgali nesteidzoties 2015” maršrutā Āne – Jelgava – Auce – AS „Latvijas valsts meži” Tērvetes dabas parks – Eleja – Bauska. Toorganizēja biedrība „Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra” (ZREA) un biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB), Eiropas Komisijas programmas „Inteliģenta Enerģija Eiropai” projekta „Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības stratēģijas” ietvaros. Maratonu atbalstīja „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centrs. Pasākumā piedalījās arī par elektromobilitātes ieviešanu un attīstību Latvijā atbildīgās organizācijas – VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD), pārstāvji.

Elektromobiļu maratona mērķis: popularizēt videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu visās maratona dalībnieku pieturvietās (ar informatīviem stāstiem par to lietošanu un elektromobiļu apskati) apvienojumā ar nesteidzīgu tūrisma objektu vai kultūras pasākumu baudīšanu.

Pirmajā dienā maratona dalībnieki posmā no Ānes (Ozolnieku novadā), braucot caur Jelgavu (kur uzturējās 3,5 stundas) līdz Aucei nobrauca apmēram 70 km ar kopējo vidējo elektrības patēriņu 15 kWh (mazākais patēriņš: 12 kWh, naudas izteiksmē ap 2 EUR; lielākais: 18 kWh, naudas izteiksmē ap 3 EUR). Otrajā maratona dienā posmā no Auces, piestājot Tērvetes dabas parkā, pie Elejas vidusskolas, līdz Bauskas Rātsnamam tika nobraukti apmēram 90 km ar kopējo vidējo elektrības patēriņu 14 kWh (mazākais patēriņš; 11,4 kWh, naudas izteiksmē 1,93 EUR; lielākais patēriņš: 18 kWh, naudas izteiksmē  ap 3 EUR).

Katrā maratona pieturvietā maratona dalībniekiem tika prezentēti attiecīgās vietas nozīmīgākie tūrisma objekti. Ānē, kopā ar Ozolnieku novada tūrisma piedāvājuma prezentēšanu, tika prezentēts arī ZREA biedra – Ozolnieku novada domes, īstenotais projekts „Daudzfunkcionālā iedzīvotāju apkalpošanas centra aprīkošana ar Saules kolektoriem (karstajam ūdenim un apkurei)” ar mērķi paaugstināt energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu publiskajā un privātajā sektorā. Saules kolektoru izmantošana, tāpat kā elektromobiļu izmantošana ir vidi saudzējoša un nerada piesārņojumu, tāpēc aprīkotā objekta ar saules kolektoriem apskate tika  iekļauta maratona maršrutā, lai papildus vietējo tūrisma objektu prezentēšanai, popularizētu arī zaļās tehnoloģijas un atjaunojamos energoresursus. Pēc tam maratona dalībnieki pievienojās Elektrisko transporta līdzekļu salidojumam Jelgavā, Pasta salā, kura noslēgumā tika sniegta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs” informācija par Pasta salas vēsturi, Jelgavas 750 gadu jubileju, gaidāmajiem pasākumiem un tūrisma iespējām.

Pirmajai maratona dienai noslēdzoties Auces novadā, maratona dalībnieki viesojās SIA „EK Auce” šūšanas uzņēmumā, kas ražo apģērbus no inovatīviem audumiem, tālāk piestājot Auces centrālajā laukumā un ļaujot publikai apskatīt elektromobiļus un pastāstot par to lietošanas pieredzi. Stāstus papildināja arī Auces novada pašvaldības policijas pārstāve – par elektriskā divriteņa lietošanas pieredzi darba vajadzībām. Noslēgumā, elektromobiļi tika novietoti nakts uzlādei un maratona dalībnieki varēja baudīt ekskursiju pa Vecauces pili un pa Auci.

Otrās dienas maratona pieturvietās dalībnieki iepazinās ar AS „Latvijas valsts meži” apsaimniekoto Tērvetes dabas parku, Elejas pagasta  īpašajiem tūrisma objektiem un to vēsturi, piestājot pie Elejas vidusskolas, kā arī ar Bauskas  Rātsnamu un novada tūrisma piedāvājumu.

Maratonā tika veiksmīgi sasniegts mērķis: veicināt zaļā transporta izmantošanu, informējot sabiedrību pār tā pielietošanas pieredzi Latvijā, kā arī apgūt un popularizēt elektromobiļu tūrismu.

Kopā Maratonā piedalījās 11elektromobiļi: CSDD (divi BMW i3), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Pašvaldības policija” (trīs VW e-Up!), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība” (VW e-Up!), Bauskas novada pašvaldība  (divi VW e-Up!), ZREA un BIMAB (e-NV200), Maratona atbalstītājs – „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centrs (VW e-Up!), kā arī Artis Ziemelis (Mazda RX8).

Maratona ekipāžas sekmīgi izbrauca maršrutu, izmatojot tikai 230V 10A uzlādes režīmu. Viesnīcu saimnieki ieguva vairāku elektromobiļu vienlaicīgās uzlādes pieredzi.

Ceļojuma laikā notikušajos informatīvajos pasākumos Maratona dalībnieki pārliecinājās – kā parasti, inovācijas visātrāk uztver jaunieši. Jauniešu atziņa: skaidrs, ka no elektromobiļiem, līdzīgi kā no mobilajām informācijas ierīcēm, cilvēki neatteiksies tikai tāpēc, ka tās nepieciešams regulāri uzlādēt, atbilstoši izmantošanas intensitātei.

Vairāk informācija un foto galerija: http://www.zrea.lv/lv/jaunumi/pirmais_elektromobilu_maratons_latvija_2283/pirmais_elektromobilu_maratons_latvija_2283/

 

 

 

Avots: BIMAB & ZREA

28.05.2015.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766