jaunumi

Lai veicinātu videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu un tādējādi samazinātu piesārņojumu, kā arī mazinātu fosilās degvielas izmantošanu, Latvijā plānots izveidot nacionālā līmeņa elektrotransportlīdzekļu (ETL) uzlādes staciju tīklu. To paredz Satiksmes ministrijas izstrādātie Darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 4.4.1.specifiskā atbalsta mērķa „Attīstīt ETL uzlādes infrastruktūru Latvijā” īstenošanas noteikumi, ko 2015.gada 3.novembrī apstiprināja Ministru kabinets.

Attīstot uzlādes staciju tīklu, tiks novērsti ETL braukšanas attāluma ierobežojumi, kā arī mazinātas to lietotāju bažas par iespējām savlaicīgi uzlādēt transportlīdzekli. Līdz šim Latvijā, Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atklātā konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to infrastruktūras ieviešanai” ietvaros, ir izbūvētas 11 uzlādes stacijas, no kurām sešas atrodas Rīgā un pa vienai Siguldā, Gulbenē, Tērvetē, Talsu novadā un Ogrē.

Ātrās uzlādes staciju ierīkošanai kopumā paredzēti 8,34 miljoni eiro, no tiem 7,09 miljoni eiro paredzēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda, savukārt 1,25 miljoni eiro – no valsts budžeta. Elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijas ir paredzēts izbūvēt uz TEN-T autoceļiem jeb uz lielajām šosejām un uz TEN-T autoceļus savienojošiem reģionālajiem autoceļiem, kā arī apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000 iedzīvotājiem.

Specifisko atbalsta mērķi paredzēts īstenot ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā un atbilstoši deleģēšanas līgumam nododot projekta īstenošanu VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijai”.

Kopējais reģistrēto ETL skaits (kravas auto, kvadricikli, mopēdi, motocikli, vieglie auto) 2015.gada 1.oktobrī – 272, tajā skaitā, 208 vieglie auto, 28 mopēdi, 27 kvadricikli, seši kravas auto, trīs motocikli). Salīdzinājumam: 2015.gada 1.janvārī Latvijā bija reģistrēti 244 elektrotransportlīdzekļi, bet 1.jūlijā – 264. Plānots, ka, attīstot ETL uzlādes staciju tīklu, Latvijā reģistrēto elektrotransportlīdzekļu skaits varētu pārsniegt 700.

Ar pilnu Ministru kabineta noteikumu projektu, kā arī uzlādes staciju plānoto atrašanās vietu var iepazīties šeit.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766