jaunumi

 

Sākoties Jaunajam gadam, CSDD uzsākusi izsniegt tikai elektrotransportlīdzekļiem paredzētas speciālas, vizuāli atšķirīgas transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes, šādā veidā padarot tos vienkārši un ērti identificējamus. Tas vienkāršo elektroauto paredzēto atvieglojumu piemērošanas kontroli, piemēram, no 2016.gada 1.janvāra Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka elektromobiļiem, kas aprīkoti ar speciālajām numura zīmēm, atļauts braukt arī pa sabiedriskā transporta joslām. Papildus atbalsta pasākumi ieviesti arī atsevišķu pašvaldību līmenī, piemēram, Liepājā, kur pašvaldības maksas stāvvietās elektromobiļus var novietot bez maksas, kā arī Jūrmalā, kur elektromobiļi ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Bez maksas ir elektrotransportlīdzekļa pirmreizējā reģistrācija vai reģistrācija, pirmo reizi saņemot speciālās nozīmes transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, kā arī pirmais šo numura zīmju komplekts.

Pirmajā dienā, kopš izsniedz jaunās numura zīmes, tās piešķirtas 12 elektromobiļiem. Tāpat jau saņemti pirmie novērtējumi un atsauksmes. Piemēram, ZALAVIDE@ZALAVIDE: “Beidzot elektroauto varam aprīkot ar jaunajām @CSDD_LV numurzīmēm, lai izmantotu jaunajā likumā paredzētās iespējas”.

Atgādinām, ka papildus jau iepriekš minētajiem, šobrīd Latvijā ir ieviesti vēl šādi elektromobilitātes atbalsta pasākumi:

- elektromobiļiem netiek piemērots vieglo automobiļu un motociklu nodoklis, kā arī transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis;

- veiktas izmaiņas Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kas paredz elektromobiļiem samazinātu uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likmi 10,00 eiro mēnesī.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mājas lapa: www.csdd.lv

Twitter: @csdd_lv

CSDD diennakts informācijas tālrunis: 67025777

 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766