jaunumi


Latvijas inženiera Andra Dambja konstruētais elektroauto “PP100” leģendārajās Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās “Pikes Peak Internation Hill Climb” š.g. 26. jūnijā uzvarēja elektromobiļu klasē un ieguva otro vietu kopējā ieskaitē.

Sacensībās, kas šogad svinēja savu 100. jubilejas gadu un norisinājās Koloradospringsā, ASV, latviešu konstruēto elektromobili pilotēja pieredzējušais jaunzēlandiešu pilots Rīss Millens. 20 kilometru garā trase ar 156 pagriezieniem tika pieveikta 8 minūtēs un 57 sekundēs, tādējādi labojot savu pērnajā gadā uzstādīto trases rekordu elektromobiļu klasē par 10 sekundēm. Savukārt tuvākais sekotājs šajā klasē – japānis Tetsuja Jamano (Tetsuya Yamano), tika apsteigts par 9 sekundēm.

Pirmo vietu kopējā ieskaitē šogad ieņēma Romēns Dimā (Romain Dumas), kas ar “Honda” automašīnu trasi finišēja pēc 8 minūtēm un 51 sekundes. Trases rekords kopējā ieskaitē vēl jo projām pieder Sebastjēnam Lēbam, kurš to uzstādīja 2013. gadā ar “Peugeot”, finišu sasniedzot pēc 8 minūtēm un 13 sekundēm.

Foto autors: Aldis Zelmenis

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766