jaunumi

Avots: TVNET AUTO

Austrālijas kompānija Brighsun New Energy nupat paziņojusi, ka ir gatava sākt rūpnieciskos izmēģinājumus ar jauna tipa akumulatoriem, kuru izstrāde ilgst jau astoņus gadus.

Tie ir litija-sēra akumulatori, kas perspektīvā varētu ievērojami paaugstināt elektromobiļu un citu ar elektrību darbināmu transportlīdzekļu un rīku praktiskumu (autonomiju), jo spēj uzglabāt piecas līdz astoņas reizes vairāk enerģijas nekā šobrīd plaši izmantotie litija jonu analogi. Tādējādi, ja izmēģinājumi būs sekmīgi, elektroauto nobraucamais attālums ar uzlādes reizi jau varētu sasniegt 2000 kilometrus.

Līdz šim gan litija-sēra baterijas pētniekiem sagādāja galvassāpes, jo atšķirībā no litija jonu baterijām, kuros joni pārvietojas un sakļaujas ar elektrodiem, tie reaģē ar katoda virsmu, veidojot litija polisulfīdus un katods ar katru izlādes reizi noārdās aizvien vairāk. Citiem vārdiem, veidojas polisufīdu joni, kas nonāk elektrolītā, taču nesadalās elementos un neatgriežas katrs uz sava elektroda. Līdz ar to šādas baterijas efektivitāte ātri vien samazinās un darba mūžs ir stipri ierobežots.  

Brighsun New Energy tikmēr esot atraduši veidu, kā novērst polisulfīdu veidošanos uz sēra katoda un anoda apaugšanu ar litiju. Un rezultāts ir baterijas, kurās enerģijas blīvums ir 1000 vatstundas uz kilogramu, bet energoietilpība pat pēc 1700 pilnas uzlādes un izlādes reizēm 30 minūtēs ir 91%. Ja ātro uzlādi un izlādi veic 12,5 minūtēs, pēc 1000 cikliem baterijas kapacitāte ir 74%. 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766