jaunumi

Britu sporta auto ražotājs “Aston Martin” apstiprinājis, ka līdz 2025. gadam uzņēmums plāno radīt divus pilnībā elektriskus auto – izstrādes stadijā šobrīd ir sporta auto un krosovers. Tāpat tuvākajai nākotnei tiek gatavotas mašīnas ar hibrīdpiedziņu. Tiek plānots, ka “DBX” krosovers saņems plug-in hibrīda versiju jau šogad.

Intervijā “Financial Times” viens no autoražotāja īpašniekiem Lorencs Strols pastāstīja, ka ražošana notiks “Aston Martin” rūpnīcās Lielbritānijā, savukārt “Mercedes”, kam pieder 20 procenti “Aston Martin” akciju, ražošanā neiesaistīsies. Tiesa, “Mercedes” projektā tomēr varētu iesaistīties, piegādājot baterijas.

 

Strols uzskata, ka “Aston Martin” jau ir priekšā saviem konkurentiem, pateicoties sadarbībai ar tādu uzņēmumu kā “Mercedes”. Ražotājs līdz 2023. gadam sola vairākus hibridus, kas būs ieskats gaidāmajos elektroauto. “Aston Martin” jau iepriekš izmēģinājuši roku elektroauto izstrādē, radot “Rapid-E” projektauto. Kādu brīdi tika baumots, ka šis modelis tiks izmantots kādā no jaunākajām Džeimsa Bonda filmām, jo, kā zināms, Bonds lieto tieši “Aston Martin”. Tomēr projekts tika apturēts, ražotājam pievēršoties izpētes un attīstības darbiem.

Strols arī pastāstījis, ka “Aston Martin” plāno turpināt iekšdedzes dzinēju ražošanu arī nākamajā dekādē neskatoties uz to, ka Lielbritānijā jau no 2030. gada plānots aizliegt tirgot mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Acīmredzot, “Aston Martin” ver uz citu valstu tirgu.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766