jaunumi

Korejiešu autoražotājs KIA oficiāli apstiprinājis, ka nākamgad Eiropā tiks piedāvāts izmēros lielākais uzņēmuma elektroauto “EV9”, kas vienlaikus plānots kā ražotāja elektrisko modeļu flagmanis. Šī modeļa koncepts pagājušā gada nogalē Losandželosā, bet jau tad autoražotāja pārstāvji uzsvēra, ka lielos vilcienos sērijveida modelis izskatīsies tāpat kā koncepts.

KIA uzskata, ka šis modelis var celt zīmola prestižu un pievilināt pircējus, kas tradicionāli izvēlējušies Range Rover un citus lielos apvidniekus.

 

“EV9” izmanto Hyundai un KIA kopīgi izstrādāto E-GMP platformu, kas paredzēta tieši elektroauto ražošanai. Tas būs prāvs auto – koncepts ir 4,93 metrus garš un tā garenbāze ir 3,1 metrs. Ražotāja pārstāvji saka, ka izmēri tiks saglabāti sērijveida versijai. Visticamāk, šim modelim būs pieejamas versijas ar diviem elektromotoriem, tādējādi nodrošinot pilnpiedziņu, taču vienkāršākās un lētākās versijas, iespējams, būs aprīkotas tikai ar vienu elektromotoru uz aizmugurējās ass. Tāpat kā citi uz šīs platformas veidotie modeļi, arī “EV9” būs aprīkots ar 800V bateriju sistēmu, kas nodrošina īpaši ātru uzlādi ar jaudu līdz pat 350kW.

Šis modelis būs interesants, jo tas kā pirmais saņems KIA izstrādāto “Automode” autonomās braukšanas palīgsistēmu, kas atbildīs Level 3 standartiem. Pašlaik ir ļoti maz mašīnu, kas aprīkotas ar šāda veida sistēmām. Mašīna varēs saņemt “over-the-air” atjauninājumus un īpašnieki par papildus samaksu varēs iegādāties papildus funkcijas.
Publicēts: 31.03.2022
kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766