jaunumi

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) veikusi nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu.

2018.gada jūlijā darbu uzsāka 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, savukārt 2020.gada novembrī klientiem tika nodotas 40 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas.

Šī gada decembrī darbu uzsāk vēl 29 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, tādejādi autovadītājiem būs pieejamas visas 139 ERAF projekta ietvaros izbūvētās elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas visos Latvijas reģionos.

CSDD uzturētais “e-mobi” tīkls nodrošina gan vietējiem, gan ārvalstīs reģistrētiem vai pastāvīgi dzīvojošiem elektromobiļu lietotājiem augstas kvalitātes uzlādes pakalpojumu un iespēju pārvietoties visā Latvijas teritorijā.

ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros uzstādīto uzlādes staciju izmantošanas apjoms pieaug un jaunatklātās papildus ātrās uzlādes stacijas nodrošinās lielākas izvēles iespējas un samazinās rindu veidošanās iespēju, kā arī paplašinās uzlādes iespējas reģionos, kur ātrās uzlādes pakalpojums līdz šim nebija pieejams.

Latvijā reģistrēto elektromobiļu skaits pieaug ļoti strauji un šobrīd ir reģistrēti 2093 elektromobiļi.

Informācija par pieejamajām uzlādes stacijām un cita aktuālā informācija atrodama: http://portal.e-mobi.lv/lv/sakumlapa. Klientu atbalstam darbojas informatīvie tālruņi: 1859 un 22001859, kā arī e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Pasaules rallijkrosa čempionāts (World RX) ieiet jaunā teritorijā, čempionātam pilnībā pārejot tikai uz elektroauto lietošanu un atsakoties no iekšdedzes dzinējiem. Visas komandas šobrīd intensīvi gatavojas šai pārejai, bet salīdzinoši interesantu risinājumu izvēlējusies Francijas komanda “GCK Motorsport”, kas mašīnu veidojusi uz Lancia Delta Integrale bāzes.

Volkswagen ID.5 un ID.5 GTX – uz MEB platformas veidotas un garām distancēm piemērotas elektriskās SUV kupejas ar standarta komplektācijā pieejamu premium aprīkojumu – piedzīvojušas pasaules pirmizrādi. ID.5 piedāvā aizmugures piedziņas sistēmu ar 128 kW (174 ZS) vai 150 kW (204 ZS) jaudu, bet ID.5 GTX – visu riteņu piedziņu ar 200 kW (299 ZS)1. ID.5 sniedz plašuma sajūtu ar novatoriskiem vadības risinājumiem, cilvēka un mašīnas saskarsmi (HMI), kas interaktīvi nodrošina informācijas un datu pieejamību automašīnas vadītājam un pasažieriem, kā arī ar informācijas un izklaides un asistentu sistēmām, kas ļauj induktīvi uzlādēt viedtālruni un nodrošināt multivides straumēšanu ar App-Connect funkciju. ID.5 programmatūras atjauninājumi tiek veikti tiešsaistē ar Over-the-Air (OTA), tāpēc nav nepieciešams apmeklēt dīleru centrus klātienē. Volkswagen ID.5 un ID.5 GTX Latvijā būs pieejami sākot no 2022. gada sākuma.

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu.

Atbilstoši ERAF projekta plānam, 2021. gada otrajā pusē uzsākts darbs pie 29 jaunu elektromobiļu ātrās uzlādes staciju būvniecības, ko paredzēts pabeigt līdz š.g. beigām, kā rezultātā autovadītājiem būs pieejamas kopā 139 ERAF projektā uzstādītās uzlādes stacijas. Vislielākā elektromobiļu koncentrācija ir Rīgā un Pierīgā, kur līdz gada beigām plānots nodot ekspluatācijā 10 jaunas elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas. Jūrmalā un Daugavpilī līdz gada beigām plānots atvērt 3 jaunas ātrās uzlādes stacijas. Pa vienai papildus uzlādes stacijai līdz gada beigām plānots atvērt Liepājā, Tukumā, Salaspilī, Ogrē, Valmierā, Jēkabpilī un Rēzeknē. Savukārt Grobiņā, Ezerē, Pienavā, Ķeipenē, Neretā un Dagdā uzstādītās uzlādes stacijas paplašinās uzlādes iespējas vietās, kur ātrās uzlādes pakalpojums līdz šim nebija pieejams.

CSDD tikai karte Latvija 297x2105mm 2020

Pašlaik CSDD uzturētajā “e-mobi” uzlādes staciju tīklā darbojas 110 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, kas uzstādītas ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros, tādejādi nodrošinot autovadītājiem augstas kvalitātēs uzlādes pakalpojumu visā Latvijā.

ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros uzstādīto uzlādes staciju izmantošanas apjoms pieaug. Ja 2020. gadā vidēji dienā tika veiktas 46 uzlādes, tad šobrīd to skaits ir palielinājies līdz 101 uzlādei dienā. Šāda izaugsme rodas, jo uzlādes infrastruktūra ir pieejama un autoražotāji pasaulē un Latvijā piedāvā ar vien lielāku elektromobiļu klāstu. Latvijā reģistrēto elektromobiļu skaits šobrīd ir sasniedzis 2027 vienības, kas ir par 63% vairāk nekā 2020. gada beigās.

Informācija par pieejamajām uzlādes stacijām un aktuālo to atrodama: http://portal.e-mobi.lv/lv/sakumlapa . Klientu atbalstam darbojas informatīvie tālruņi: 1859 un 22001859, kā arī e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Kā liecina francūžu autoražotāja Peugeot veiktās aptaujas dati, 40 procenti vecāku Lielbritānijā vēlas, lai viņu bērni autovadīšanas iemaņas apgūtu ar elektroauto. Kopumā aptaujā piedalījās 1200 cilvēku. Peugeot šī sava pētījuma rezultātus izziņoja pēc tam, kad Lielbritānijā fiksēts kārtējais elektroauto pārdošanas rekords – septembrī tur reģistrēti vairāk nekā 32 tūkstoši elektroauto.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766