jaunumi

Avots: Kursors.lv

“Tesla Cybertruck” modelis daudz apspriests sava ekstravagantā dizaina dēļ, taču šī auto prototips izmēros nav nekāds mazulis – tas ir 5,89 metrus garš, 1,90 metrus augsts un 2,03 metrus plats – ļoti pieklājīgi izmēri, kas pielīdzināmi izmēros lielākajām “Ford F-150” versijām. “Tesla” vadītājs Īlons Masks sociālās saziņas vietnē “Twitter” atklājis, ka nākotnē ļoti iespējama izmēros mazāka “Cybertruck” versija, kas paredzēta Eiropas tirgum.

Eiropā pikapi nav pārlieku populāri, īpaši, ja salīdzinām ar ASV, taču vēl pirms pandēmijas tika prognozēts, ka šajā Atlantijas okeāna krastā šogad varētu tikt pārdoti 200 tūkstoši pikapu. Nav maz, taču tik un tā pieticīgi pret 3 miljoniem pārdoto pikapu ASV. Lai nu kā, potenciāls tirgus “Cybertruck” ir arī Eiropā, taču lielo pikapu pieprasījumu pie mums ievērojami ierobežo to izmēri.

Lai arī daudzviet Eiropā starp pilsētām izveidotas mūsdienīgas, plašas automaģistrāles, pilsētu ielas ir salīdzinoši šauras, tāpēc pārvietošanās pa tām ar izmēros lielu mašīnu ir neērta. Pikapus ASV bieži vien izmanto kā darba transportu, taču Eiropā šo nišu sekmīgi aizpilda kravas busi, kas ir izmēros piemērotāki braukšanai mūsu pasaules daļā. Lai nu kā, izmēros mazāka “Cybertruck” versija Eiropā varētu būt interesanta bezizmešu alternatīva.

Avots: Kursors.lv

“BMW” kompānija paziņojusi, ka aptuveni pusotru menesi būs slēgta Minhenes rūpnīca, kas šajā laikā tiks pielāgota kompānijas jaunā elektroauto “i4” ražošanai. Šādas darbības nav neierastas, autoražotāji regulāri veic plānotu ražošanas apturēšanu, lai uzlabotu ražošanas līnijas, taču “BMW” plānotā pauze ir netipiski ilga. Rūpnīca oficiāli ir slēgta no šodienas līdz 7.septembrim.

Minhenes rūpnīcā tiek ražots “BMW” populārais 3.sērijas modelis un rūpnīcā strādā gandrīz 8000 cilvēku. Skaidrs, ka šāda pauze atsauksies ražošanas apjomos un gada noslēguma bilancēs. Rūpnīcas direktors Roberts Engelhorns komentējis pārmaiņas viņa vadītajā struktūrvienībā. “Mēs sagatavojam Minhenes rūpnīcu nākotnei. Kad pārbūve būs pabeigta, mēs varēsim ražot benzīna, dīzeļa, hibrīdauto un pilnībā elektriskus auto uz vienas līnijas. Ierobežotais vietas daudzums jebkura veida pārbūves darbus padara īpaši izaicinošus. Vecās sistēmas ir jāizvāc ārā, jāuzstāda jaunās un tās jāsagatavo ražošanas darbu uzsākšanai. Tas viss jāpaveic šaurās telpās, 6 nedēļu laikā. Šāds darbs prasa pedantisku plānošanu un daudz radošuma.”

“BMW i4” tiks ražots uz jaunās paaudzes elektriskās piedziņas bāzes. Tiek uzskatīts, ka šī tehnoloģija kompānijai uz vienas līnijas ļaus ražot mašīnas ar visiem pieejamajiem piedziņas veidiem. “i4” ražošanā nonāks nākamgad un “BMW” sola, ka mašīna ar vienu uzlādi varēs veikt 600 kilometrus.

Avots: kursors.lv

“Nissan” prezentējis savu jauno, elektrisko krosoveru “Ariya”, par kura esamību pirmoreiz kompānija informēja pērn, demonstrējot konceptauto. Jaunais auto pie klientiem nonāks nākamā gada beigās un zināms, ka ASV tas maksās, sākot no 40 tūkstošiem dolāru.

Mašīna būs pieejama divās konfigurācijās – ar vienu vai diviem elektromotoriem. Viena motora versija attīstīs 215 zirgspēku jaudu un 300 ņūtonmetru griezes momentu, savukārt divu motoru versija spēs attīstīt 389 zirgspēkus un 600 ņūtonmetru griezes momentu. Jaudīgākā versija būs aprīkota ar visu četru riteņu piedziņu.

“Nissan” prezentējis savu jauno, elektrisko krosoveru “Ariya”, par kura esamību pirmoreiz kompānija informēja pērn, demonstrējot konceptauto. Jaunais auto pie klientiem nonāks nākamā gada beigās un zināms, ka ASV tas maksās, sākot no 40 tūkstošiem dolāru.

Mašīna būs pieejama divās konfigurācijās – ar vienu vai diviem elektromotoriem. Viena motora versija attīstīs 215 zirgspēku jaudu un 300 ņūtonmetru griezes momentu, savukārt divu motoru versija spēs attīstīt 389 zirgspēkus un 600 ņūtonmetru griezes momentu. Jaudīgākā versija būs aprīkota ar visu četru riteņu piedziņu.

“Ariya” būs aprīkota ar uzlabotu “Nissan ProPilot” braukšanas palīgsistēmu, kas atsevišķos apstākļos ļaus braukt brīvroku režīmā un sistēma pratīs pārkārtoties starp braukšanas joslām. Jau standarta aprīkojumā būs pieejama virkne drošības un braukšanas palīgsistēmu, tostarp, automātiskā ārkārtas bremzēšana, aklās zonas palīgsistēma, kā arī citas mūsdienu auto pašsaprotamas funkcijas.

Avots: kursros.lv

“Mercedes” ziņo, ka kompānijas elektroauto flagmanis – “EQS” sedans ar vienu uzlādi spēs veikt vairāk nekā 700 kilometrus. Ražotājs ziņo, ka tieši šādu distanci spējis veikt “EQS” konceptauto un būs ļoti interesanti redzēt, cik ļoti šim rezultātam spēs pietuvoties ražošanas versija.

Informāciju izplatīja “Daimler” koncerna valdes priekšsēdētājs Ola Kaleniuss, to atklājot koncerna ikgadējā tikšanās pasākumā. “Esam jaunā ērā, kas attiecas uz Mercedes elektrifikāciju. EQS uzstādīs jaunus standartus. Ar to iespējams veikt vairāk nekā 700 kilometrus, izmantojot WLTP testu. Ar šo auto mainīsies veids, kā domājam par mašīnām. Šis ir pirmais pilnībā elektriskais Mercedes sedans, kas veidots uz elektroauto paredzētas platformas. Tas mums sniedz virkni jaunu iespēju – sākot no bateriju novietojuma, beidzot ar auto dizainu,” stāstīja Kaleniuss.

“Mercedes” paši ražos baterijas “EQS” modelim, to darot savā Štutgartes rūpnīcā. Plānots, ka “EQS” ražošanā varētu nonākt nākamgad. Ja “Mercedes EQS” tik tiešām spēs sasniegt 700 kilometru atzīmi ar vienu uzlādi, kompānijai būs izdevies pārspēt vienu no galvenajiem “EQS” konkurentiem – “Tesla Model S Long Range”, kas ar vienu uzlādi spēj pieveikt vairāk nekā 600 kilometrus.

Avots: Delfi.lv

2020. gadā elektrisko automobiļu īpatsvars jaunu auto tirdzniecībā turpina pieaugt un pirmajos četros mēnešos populārais "Renault ZOE" ir bijis tirgus līderis, automobilistiem iegādājoties gandrīz 23 tūkstošus spēkratus.

Pērn prezentētā otrā paaudze apvieno pilsētvidei piemērotus gabarītus, praktiskumu, lieliskus veiktspējas parametrus, plašu bāzes aprīkojumu, kā arī cenu, kas to ļauj uzlūkot ne vien par modernu un videi draudzīgu, bet arī praktisku un racionālu pirkumu.

Pārliecinoša gaitas rezerve

"Renault ZOE" jaunāko versiju ir iespējams iegādāties ar 80 vai 100 kW motoru un automobilis ir apgādāts ar 52 kWh bateriju.

Saskaņā ar WLTP testu, ar pilnībā uzlādētu bateriju ZOE maksimālā gaitas rezerve ir 395 km. To var ietekmēt klimatiskie apstākļi, braukšanas ātrums, stils un citi faktori, taču izmēģinājuma braucieni ikdienas režīmā ir parādījuši, ka pilsētā vadītājs var rēķināties ar 350 km nobraukumu, un rezerve ir pietiekama, lai bez bažām dotos starppilsētu braucienos.

ZOE uzlādējot mājas apstākļos ar 16 A vienfāzes strāvas pieslēgumu, nepieciešamas 16 stundas, bet, izmantojot 32 ampēru sienas lādētāju Wallbox, ko var iegādāties kopā ar Renault elektromobiļiem, uzlādei nepieciešamais laiks sarūk līdz 9,5 stundām.

Publiskajās uzlādes stacijās, piemēram, CSDD attīstītajā tīklā, kur pieejams trīsfāzu 22 kW (32 A) pieslēgums, baterijas uzlādēšanai ir nepieciešamas trīs stundas, bet ātrās uzlādes 55 kW stacijā uzlādēšanai līdz 80% līmenim pietiek ar vienu stundu un 15 minūtēm. Ja gaitas rezerve jāatjauno steidzami, 150 km nobraukumu ātrās uzlādes stacijā var iegūt 30 minūšu laikā.

No sapņa par realitāti

Būdami jaunu tehnoloģiju nesēji, elektriskie automobiļi pagaidām ir dārgāki par tās pašas klases automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, taču, "Renault ZOE" cenai sākoties no 28 450 eiro un izmantojot iegādes finansēšanas rīkus, pircēji elektriskā auto iegādi tagad no sapņa var pārvērst par realitāti.

Vērtējot elektriskā automobiļa cenu, jāņem vērā ekspluatācijas izmaksas un dažādas priekšrocības, ko tās sniedz. "Renault ZOE" gadījumā apkopju izmaksas ir līdz divarpus reizēm zemākas nekā tradicionālam auto, braucot ar elektroauto, var izmantot sabiedriskā transporta joslas, Rīgā un arī citviet stāvvietas ir bez maksas, juridiskās personas maksā mazākas nodevas u.c.

Lai gan "Renault" savus elektriskos modeļus piedāvā vairāk nekā desmit gadus, kopumā šī transporta kategorija aizvien tiek uztverta kā novitāte, un potenciālajiem pircējiem ir daudz jautājumu par ilgmūžību un garantiju. "Renault ZOE" gadījumā automobilim dotā ražotāja garantija ir 2 gadi, savukārt baterijai – 160 000 km vai 8 gadi, perioda beigās atlikušajai kapacitātei esot vismaz 66 %.

Cita "Renault ZOE" priekšrocība ir modeļa plašais bāzes aprīkojums, kas ietver vairumu moderno drošības sistēmu un saudzīga mijiedarbība ar vidi izpaužas ne tikai braukšanā bez izmešiem, bet arī, piemēram, salona apdarē, kur izmantoti otrreizējā pārstrādē iegūti materiāli.

"Manuprāt, "Renault ZOE" ir pirmais elektriskais automobilis, kas ir pieejams pircējiem ar vidējiem ienākumiem, pircējiem, kuri citkārt izvēlētos tradicionālu mazās vai kompaktklases auto," saka "Mūsa Motors Rīga" direktors Zigurds Liepa. "Man ir patiess prieks, ka "Mūsa Motors Rīga", auto tirdzniecības uzņēmums ar 25 gadu pieredzi un viens no vecākajiem šajā nozarē, ir pievienojies pasaulei, ko sauc par elektrisko mobilitāti. Autorizēta "Renault" elektromobiļu dīlera statuss nozīmē speciāli aprīkotu servisu, apmācītus speciālistus, brīvi pieejamu uzlādes staciju un, protams, demonstrācijas automobiļus."

Renault elektrisko automobiļu klāstā pašlaik ir pieci modeļi, bet jau tuvākajā laikā elektromobilitātes līderis to būtiski paplašinās: vēl šogad pie pircējiem dosies "Clio", "Megane Grandtour" un "Captur" hibrīdversijas, turklāt "Captur" būs uzlādējams, bet kopumā līdz 2022. gada beigām programmā parādīsies pieci pilnīgi jauni elektriskie modeļi, no kuriem viens būs komercauto.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766