jaunumi

Elektroauto uzlādes iekārtu ražotājs Kempower iepazīstinājis ar savu jaunāko iekārtu, kas ļaus uzlādēt elektriskos kravas auto ar jaudu līdz pat 1,2MW. Šī iekārta jau izmanto jauno “Megawatt Charging System” sistēmu, kas nodrošina tik lielu uzlādes jaudu, attiecīgi ļaujot gana ātri uzlādēt lielos un ietilpīgos komerctransporta akumulatorus.

Vācu autoražotājs Mercedes vēl 2021. gadā demonstrēja elektriskās G-klases konceptu, bet kopš tā laika mašīna bijusi izstrādes un testēšanas stadijā. Tagad testiem vairāk vai mazāk likts punkts un Mercedes gatavs parādīt sērijveida gatavo produktu – elektriskā G-klase debitēs 24. aprīlī Pekinas autoizstādē.

Volvo turpina savu pāreju uz elektroauto, kam būtu jānoslēdzas 2030. gadā, bet līdz ar jaunu modeļu ienākšanu, izveidojies neliels haoss ražotāja modeļu nosaukumu sistēmā – Volvo nedaudz koriģējuši nosaukumus, lai viss atkal būtu sistemātiski un saprotami.

Dacia pirmais pilnībā elektriskais modelis Spring padarījis nulles emisiju mobilitāti pieejamu plašam klientu lokam visur, kur tas tiek pārdots. Pirmo reizi izlaists 2021. gadā, tas 2022. un 2023. gadā bija trešais privātpersonām visvairāk pārdotais elektroautomobilis. Kopumā kopš tā izlaišanas visā pasaulē reģistrēti vairāk nekā 140 000 Dacia Spring.

Elektroauto akumulatoru ražošanā ķīniešu kompānijas ir starp līderiem – CATL ir viens no lielākajiem šīs nozares ražotājiem pasaulē, akumulatorus ražo arī citi uzņēmumi. Ķīnieši paziņojuši, ka CATL, BYD un NIO apvienojas, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu nākamās paaudzes elektroauto akumulatorus.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766