jaunumi

Kopumā 2020. gadā “e-mobi” tīklā veiktas vairāk nekā 20 tūkstoši uzlādes, caurmērā ik mēnesi – teju 1700, visvairāk – augustā: 2423, decembrī: 2343 un jūlijā: 2189. Vienā dienā caurmērā tiek veiktas 55 uzlādes un vidējais uzlādes ilgums ir aptuveni 25 minūtes.

e mobi Logo

2020. gada laikā elektrotransportlīdzekļiem nodotā elektroenerģija ir vairāk nekā 273 tūkstošu kilovatstundas (kWh), ik mēnesi vidēji – teju 23 tūkstoši kWh; visvairāk: augustā: 34 tūkstoši kWh, decembrī: 32 tūkstoši, jūlijā: 31 tūkstoši kWh.

 

e mobi statistika 2020

 

“e-mobi” ātrās uzlādes tīkla stacijas ir izvietotas gan valsts galveno autoceļu (TEN-T) tīklā, gan reģionālo ceļu tīklā un apdzīvotās vietās. Ātrās uzlādes stacijas ir gan Rīgā un Pierīgā, kā arī lielajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Jēkabpilī un Daugavpilī, kā arī Rūjienā, Kolkā, Pāvilostā, Aucē, Subatē un citviet. 2020. gada vasara pierādīja to, ka cilvēki aizvien biežāk kā ceļojuma transportu izmanto elektroauto. Par ko liecina būtisks uzlāžu skaita pieaugums “e-mobi” tīkla stacijās. “e-mobi” tīkls nodrošina, ka ceļojot ar elektromobiļiem var nokļūt tālākajos Latvijas punktos.

Izvēloties staciju vietas, ir padomāts arī par to, ko klientiem darīt 15-20 minūtes, kamēr notiek e-auto uzlāde. “e-mobi” uzlādes punkti atrodas vietās ar skaistiem skatiem uz jūru, to apkārtnē ir kultūrvēsturiski pieminekļi, muižas, baznīcas un pastaigu takas. Bet, ja šoferim nākas veikt auto uzlādi nogurušam, īpaši naktī, kad līdz mājām palicis vairs tikai nepilnu stundu garš ceļš, iespējams praktizēt “spēka snaudu”. 20 minūtes salds miegs un uzlādēts auto ir garants drošam mājupceļam.

Valsts nozīmes ātrās uzlādes tīkls “e-mobi” tapis Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” otrās kārtas ietvaros. Finansējuma saņēmējs ir Satiksmes ministrija un projekta īstenotājs ir Ceļu satiksmes drošības direkcija.  

Informācija par uzlādes stacijām atrodama ŠEIT. Savukārt plašāka statistika par uzlādi atrodama ŠEIT.

Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla turpinās. Līdz 2021.gada beigām kopumā paredzēts uzstādīt līdz 139 ātrās uzlādes stacijām.

Klientu atbalstam darbojas “e-mobi” uzlādes tīkla informatīvie diennakts tālruņi: 1859 vai 22001859, var rakstīt e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766