jaunumi

Četri lieli motociklu ražotāji “KTM”, “Yamaha”, “Honda” un “Piaggio” paziņojuši, ka tie parakstījuši vienošanos, kas paredz izstrādāt nomaināmas elektrisko motociklu baterijas. Tiks izveidots īpašs konsorcijs, kurš pārraudzis programmas darbu un bateriju izstrādi.

Oficiālajā paziņojumā ražotāji pauduši viedokli, ka pieejamas un standartizētas baterijas, kuras iespējams viegli nomainīt, veicinātu plašāku elektrisko motociklu lietošanu, ka arī nodrošinātu pilnvērtīgāku un ilgtspējīgāku resursu pielietošanu

Darbs pie šī projekta varētu sākties maijā un četri sākotnējie uzņēmumi aicina iesaistīties arī citus motociklu ražotājus. Līdzīgu vienošanos 2019. gadā panāca četri Japānas motociklu ražošanas milži “Yamaha”, “Honda”, “Suzuki” un “Kawasaki”. Japāņu ražotāji savā projektā jau bija tikuši gana tālu, kas pagājušā gada rudenī atļāva uzsākt prototipu testēšanu. Šobrīd nav skaidrs vai jaunā vienošanās aizstās Japānas kompāniju noslēgto darījumu, vai arī šī konkrētā vienošanās būs pilnīgi jauns, atsevišķs projekts.

Virzot šo projektu, tiek cerēts radīt standartizētu bateriju tehnisko specifikāciju, kas būtu izmantojama mopēdos, motorolleros, triciklos, kvadaciklos un arī motociklos. Sadarbībā ar dažādiem regulatoriem, ražotāji cer radīt starptautisku bateriju standartu mototehnikai. Sagaidāms, ka šī sadarbība paātrinās arī katra ražotāja elektrisko motociklu radīšanas programmu.

Kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766