jaunumi

Vācu autoražotājs Porsche investējis vairākus miljonus ASV dolāru, kas paredzēti, lai Porsche galveno biroju Atlantas pilsētā ASV aprīkotu ar saules baterijām. Šī ir daļa no kopumā 50 miljonus dolāru vērtām investīcijām, lai attīstītu šo centru, kur klientiem ir iespējas arī izmēģināt Porsche mašīnas trasē. Autoražotājs paredz, ka saules baterijas nodrošinās “vērā ņemamu” daļu no biroja un pieguļošās teritorijas elektribas patēriņa, samazinot kaitīgo izmešu apjomu par aptuveni 1,5 miljoniem tonnu gadā.

Uzstādīšanas darbi sāksies septembrī, bet tos paredzēts noslēgt nākamgad. “Darbināt mūsu mājas Ziemeļamerikā, kā arī Porsche elektriskās automašīnas, izmantojot Džordžijas štata sauli ir loģiska izvēle. Tas demonstrē mūsu ambīcijas ilgtermiņā kļūt par ilgtspējīgu uzņēmumu,” saka Porsche Ziemeļamerikas nodaļas vadītājs Kjells Gruners.

 

Porsche šo projektu realizē sadarbībā ar “Cherry Street Energy”. Uzņēmuma aplēses liecina, ka projekta rezultātā uzstādītās saules baterijas saražos aptuveni 2000 MWh elektrības katru gadu. Šis uzņēmums uzstādīs un uzturēs šo tīklu, bateriju saražoto enerģiju pārdodot Porsche.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766